• 21-05-2019 14:23:53
  • 254

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, şehir içi yolların modernizasyonu çalışmaları çerçevesinde Lale Caddesinde sürdürülen asfalt çalışmalarını inceledi.

Başkan Arı, Lale Caddesinin Doyuran Kavşağı-Ziraat Bankası Kavşağı arasındaki bölümünde gerçekleştirilen sıcak asfalt çalışmalarını inceleyerek çalışmalara ilişkin birim müdürlerinden bilgiler aldı. Altyapı çalışmaları tamamlanan yoldaki sıcak asfalt çalışmalarının da kısa sürede bitirilmesi talimatını veren Arı: “Bu caddemizdeki içme suyu hattımızı tamamen yeniledik. Buradaki esnaflarımız ve ikamet eden vatandaşlarımız içme suyu konusunda artık çok sık sorunla karşılaşmayacak. Bunun yanında yağmur suyu hattında da yeni düzenleme yaptık. Asfalt çalışmasının ardından ise yaya kaldırımları ve caddenin aydınlatma sistemi yapılarak yol trafiğe açılacak.” dedi.

Şehir içerisindeki diğer yollarında yapılacağını kaydeden Arı, tüm çalışmaların belirli bir plan çerçevesinde sürdürüldüğünü kaydetti. Arı: “Bu caddemizin ardından Ziraat Bankası Kavşağı-Meteris Meydanı arasındaki yola geçeceğiz. Sonrasında ise Gülşehir Köprülü Kavşağına kadar çalışmalar sürecek. Şehrimizdeki tüm bozuk yolları belirli bir çalışma takvimi içerisinde yapacağız.” diye konuştu.

Başkan Arı daha sonra Lale Caddesi üzerindeki işyerlerini ziyaret ederek esnaflarla görüştü. Esnaflara bereketli ve hayırlı işler dileğinde bulunan Arı, yürütülen çalışmalar hakkında vatandaşları da bilgilendirdi.

Haber Görselleri