• 13-05-2019 21:48:41
  • 315

Basketbol THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Finale kalarak tarihe geçen bir başarıya imza atan Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes arasındaki müsabaka Nevşehir Belediyesi tarafından kurulacak olan dev ekranda yayınlanacak.

   Play-Off çeyrek final serisinde Litvanya'nın Zalgiris takımını eleyen Fenerbahçe Beko üst üste 5. kez Dörtlü Finale adını yazdırırken, İspanya'nın Barcelona Lassa takımını saf dışı bırakarak 18 yıllık özlemini gideren Anadolu Efes, Türk basketbol tarihinde bir ilki başardı.

Avrupa'nın kulüpler bazındaki bir numaralı organizasyonunda iki Türk takımı birden ilk kez Dörtlü Finale kalma başarısı gösterdi.

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes, 17-19 Mayıs'ta İspanya'nın Vitoria-Gasteiz şehrindeki Fernando Buesa Arena'da oynanacak Dörtlü Final ‘de mücadele edecek. İki Türk takımı 17 Mayıs'ta yarı finalde karşılaşacak ve finale çıkmaya çalışacak.

İki Türk takımını karşı karşıya getirecek olan bu müsabaka için gençlerin taleplerini kırmayan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi bahçesinde dev ekran kurulacağını açıkladı.

Temsilcilerimizin bu nefes kesecek müsabakası için tüm sporseverleri 17 Mayıs Cuma günü Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ne davet eden Başkan Arı: “Tarihte ilk kez böylesine önemli bir organizasyonun final ayağında iki Türk takımı birden yer alacak. Bu müsabakanın ardından ise takımlarımızdan biri finale çıkacak. İnşallah kupa iki takımımızdan biri tarafından ülkemize getirilecek.19 Mayıs tarihinde oynanacak olan final müsabakası için de yine Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’ne dev ekran kuracağız.” dedi.

Haber Görselleri