Tobb Başkanının İsmi Ürgüp'de Bir Caddede Yaşayacak

Başkan Seçen, Millet Caddesindeki Yol Düzenleme Çalışmalarını İnceledi

Seçen, Halkın Dertlerine Derman Olmaya Çalışıyor

Nevşehir Belediyesi Tarafından Şerbet Ve Kandil Simidi Dağıtıldı

Nevşehir Belediyespor: 1 Ergene Velimeşespor: 0

Belediye Başkanı Seçen: “ Sevgili Peygamberimiz, İnsanlık İçin Bir Rahmettir”

Nevşehir Belediyesi Ekipleri 15 Temmuz Şehitler Camiinde Börek Ve Meyve Suyu Dağıttı

Başkan Seçen, Yeni Belediye Hizmet Binasında İncelemelerde Bulundu

Seçen’in Onurlandıran Ziyareti, Yarım Asırlık Çiftleri Gururlandırıyor

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen’in evliliklerinde 50 yılı geçiren çiftlere yönelik onurlandıran ziyareti, çiftleri gururlandırıyor. Birlikteliklerinde yarım asırı geride bırakan çiftler evlerinde ilk kez bir Belediye Başkanını ağırlamanın mutluluğunu, sevincini ve gururunu yaşıyorlar.

Aile olmanın toplum hayatında taşıdığı öneme dikkat çekerek bu yönde  farkındalığın geliştirilmesi amacıyla Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından  ‘Kutlu Yolda; Mutlu Aile, Mutlu Toplum’ sloganı ile hayata geçirilen ‘Aile Olmak Zor Değil’ projesi kapsamında  Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, eşi Derya Seçen ile birlikte  evliliklerinde   50. yılını tamamlayan çiftleri evinde ziyaret etmeyi sürdürüyor.

Belediye Başkanı Atilla Seçen, eşi Derya Seçen ile birlikte Emek Mahallesinde Abdullah Ünzile Katıöz,350 Evler Mahallesi’nde Erol-Müjgan Simit ve 2000 Evler Mahallesi’nde de Osman Ümmügülsüm Taşpınar çiftini ziyaret etti.

Aileleri tebrik eden  Seçen, aileler için özel olarak hazırlanan  ve  içinde  Kur'an-ı Kerim, Türk Bayrağı, tebrik belgesi ile çeşitli hediyelerin olduğu armağan kutusunu da hediye etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Türk Toplumunun çekirdeğini oluşturan Aile kurumunun taşıdığı anlam ve değere toplumun tüm bireyleri tarafından dikkatin çekilmesi ve ile Aile olmanın sağlıklı toplum yapısının sağlanmasında en temel güçlerden biri olduğu yönünde farkındalığın oluşturulmasına katkı sağlanması amacıyla ‘ Aile Olmak Zor Değil’ projesi başlattıklarını söyledi.

Bu kapsamda Nevşehir’de 1968 yılında evlenen ve aile birlikteliğinde 50 yılı geride bırakan 19 çiftin belirlendiğini söyleyen Seçen, bu aileleri ziyaret ederek onurlandırmayı kendilerine bir görev edindiklerini belirterek, bugüne kadar 15 çifti evlerinde ziyaret ettiklerini söyledi.

Başkan Seçen, söz konusu ziyaretlerin de bir ilk olma özelliği taşıdığını belirterek “ Belediye Başkanlığım süresince koltuğumuza bağlı kalmaksızın halkımızın içerisinde, yaşanılan sorunlara karşı halkımızla birlikte,  şehrimiz adına çalışmalar yapacağımızı daha görevimin ilk günlerinde kamuoyu ile paylaşmıştım. O günden bu güne kadar bu çizgi içerisinde etkin çalışmalar yürüttük. Ancak beni en fazla duygulandıran, onlarla hem hal olmayı gerektiren projelerimizden birisidir bu ziyaretler. Evlilikleri süresince belediye başkanını karşılarında gören ailelerimiz oldukça şaşırıyorlar. Bu onurlandıran ziyaretimiz karşısında ailelerin sevincine, mutluluğuna ortak olmak, onlarla bir bardak çay içip hayat tecrübelerini dinlemek ve onların belediyemize yönelik istek, dilek ve şikayetlerini de dinlemek bizleri gerçekten oldukça mutlu ediyor.