Get Adobe Flash player
 

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver: “Dev Yatırımlarımız, 2018 Yılında Da Hız Kesmeden Devam Edecek”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,2004-2017 yılları arasında gerçekleştirilen yatırım hamleleri ile alt ve üst yapı ağını üst düzeylere çıkartarak Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olan Nevşehir’in bu hızlı yükselişinin 2018 yılında da devam edeceğini belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yeni yıl nedeniyle bir  mesaj yayınlayarak vatandaşların yeni yıllını tebrik etti.

Yayımladığı mesajda son yılarda  hızla büyüyen ve gelişen görünümü ile Nevşehir’in Türkiye’nin marka şehirlerinden biri olarak dikkatleri üzerinde topladığına işaret eden Ünver, Nevşehir’in kararlı, istikrarlı ve modern şehircilik değerlerine uygun planlı projeler ışığında bir dünya şehrine yaraşır konuma ulaşacağına inandığını belirtti.
 
Mesajında 13 yıllık dönemde sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihsel değerleri ile Türkiye’nin dünya açılan en önemli kapılarından biri olan Nevşehir’de, Nevşehir Belediyesi’nin ciddi alt ve üst yapı hareketliliğinin yaşandığına vurgu yapan Ünver, her yapılan çalışmada insanı merkeze alan anlayış içinde bugüne kadar yapılamayan hizmetlere imza attıklarını ifade etti.
 
Nevşehir'in potansiyel dinamiklerine uygun şekilde hızlı, kararlı ve  planlı yatırımlar ile birlikte gerek bugünün ve gerekse yarının her alanda büyüyen ve gelişen kent dokusunu ortaya çıkardıklarına kaydeden Ünver, mesajında daha sonra şunları kaydetti:
" 2004 yılından bugüne kadar vatandaşlarımızın her türlü imkândan yararlanır hale geldiği bir  Nevşehir'de yaşayabilmeleri bizim  en öncelikli çalışma esasını oluşturdu. Klasik belediyecilik anlayışının ötesinde,  insanımızı hizmetin merkezinde değerlendiren bir yapı içinde birçok yatırımı, ülkemize de yeni bir hizmet vizyonu kazandıran AK Parti hükümetlerinin destekleri, milletvekillerimizin ve parti teşkilatlarımızın işbirliği içerisinde birçok yatırım gerçekleştirdik. Hiçbir şekilde parti ayrımı gözetmeksizin, bu şehirde yaşayan her bir bireyin belediye hizmetlerinden hızlı,  etkin ve eşit düzeyde yararlanmalarına çaba harcadık.  Bugün için artık birçok dünya insanının büyük bir gıpta ile baktığı,  bir büyük turizm cennetinin ana merkezinde bulunuyor olmamız, bu şehirde hayatını sürdüren her insanın daha iyi şartlarda yaşamalarını gerekli hale getiriyor. Bunun şuuru içerisinde,  değerli vatandaşlarımızın ihtiyaç duydukları alanda gerek bugünümüzü ve gerekse de gelecekte yararlanılan bir eser kazandırabilme anlayışı ile mesai tanımaz şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 13 yılı aşan hizmet süremiz içerisinde,  yaşadığımız bu şehrin tüm değerlerini sadece ülkemize değil, tüm dünyaya tanıtmak için çalışıyoruz.. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki görev süremiz içerisinde,  saygıdeğer Nevşehirli vatandaşlarımızın beklentilerine uygun bir hizmet anlayışını ortaya koyacağız. Değerli halkımızın bize verdiği yetkiyi, insan odaklı hizmetlere dönüştürdük.  Sadece ulaşımda değil şehrimizin sağlık, spor, eğitim, kültür ve sanat alanında da ileri düzeylere ulaşması yönünde çabalarımız bundan sonraki süreçte de devam edecektir Bu düşünceler ışığında 2018yılının öncelikli olarak tüm milletimize ve saygıdeğer vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi diliyor, saygıdeğer vatandaşlarımıza en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.”

Final Sınavına Giren Öğrencilere Çorba İkramı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde bugün sona eren yarı yıl final sınavı öncesinde öğrencilere Nevşehir Belediyesi tarafından çorba ikramında bulundu.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in yarı yıl final sınavına katılacak öğrenciler için hazırlattığı çorba, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde, Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından dağıtıldı.
Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi’nde öğrenimlerini sürdüren öğrenciler Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e çorba ikramından dolayı teşekkür ettiler.
 

Nevşehir Belediyesi’nden Final Heyecanı Yaşayan Üniversite Öğrencilerine Çorba İkramı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde final heyecanı yaşayan öğrencilere  Nevşehir Belediyesi tarafından  çorba ikramında bulundu.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in  yarı yıl final sınavına katılacak öğrencilere yönelik hazırlattığı  çorba , Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi  Damat İbrahim Paşa Yerleşkesinde,   Nevşehir Belediyesi ekipleri tarafından dağıtıldı.
Çorba dağıtımına final sınavına girecek öğrencilerin ilgi gösterdiği gözlenirken, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı da ,  Üniversiteye gelişinde aracından inerek  öğrencilerle birlikte çorba ikramına katıldı.

TSE 2017 Yılı Gözetim Tetkik Çalışmaları Başladı

Türk Standartları Enstitüsü(TSE)’nin 2017 yılı gözetim tetkikine yönelik çalışmalara başlandı.

Nevşehir’de belediyecilik alanındaki hizmetlerin çağdaş düzeyde ortaya konularak verimliliği ve standardı temel çalışma yöntemi olarak belirleyen ve bu çerçevede 2005 yılında Türkiye genelinde TSE EN ISO 9001:2008 Standart Sistem belgesini almaya hak kazanan ilk il belediyesi unvanını kazanan Nevşehir Belediyesi’nde, TSE tarafından, TS ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi uyarınca 2017 yılı gözetim tetkiki çalışmalarına başlandı.
 
TSE Nevşehir İL Müdürü ve Baş Tetkikçi Erol Güneş’in nezaretinde TSE  Güneydoğu Bölge Koordinatörü  Levent Çalışır ve TSE Kayseri Laboratuvar Müdürü  Zafer Dilci’ den   oluşan  heyet, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya ve birim amir ve şeflerinin katıldığı bir toplantıda bir araya gelerek, gerçekleştirilecek gözetim tetkiki ile ilgili bilgiler aktardılar.

Toplantı sonunda TSE heyeti, Nevşehir Belediyesi hizmet birimlerini ziyaret ederek kalite yönetim sistemi uyarınca gözetim tetkikine başladı.

Tarihi Konağa Nevşehir Belediyesi Sahip Çıktı

Beyler Konağı’nda Restorasyon Çalışmaları Devam Ediyor

Nevşehir’in Camicedid Mahallesinde bulunan tarihi Beyler Konağı’nda, Nevşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan yenileme ve konservasyon çalışmaları devam ediyor.
Nevşehir Belediyesi' nin Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde yürüttüğü Nevşehir Kalesi ve Etrafı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminin bulunduğu bölgede yer alan ve 19. yüzyıla tarihlenen tarihi Beyler Konağı’nın geçen yıl içerisinde dış duvar bölümlerinde restorasyon çalışmaları tamamlanmıştı.
Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde başlatılan ve restorasyon projesi Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından da onaylanan iki katlı tarihi Beyler Konağının aslına uygun şekilde restorasyonu ve konservasyonuna yönelik çalışmalar devam ediyor.
Tavanda görülen kalem işi bezemelerin abartılı barok karakterlerden ziyade daha sade ve natüralist üslupta olması ve S kıvrımlı dallar gibi özelliklerinin de belirgin bir şekilde ortaya konulduğu Beyler Konağı’nda sulu ve topraktan doğal olarak yapılan boyalarla bitkisel motifler dikkat çekiyor.
Alanında uzman bir ekip tarafından Nevşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ekiplerinin sorumluluğunda devam eden restore çalışmalarının tamamlanasıyla birlikte Beyler Konağının, bölgenin en önemli tarihi yapılarından biri olarak turizme kazandırılması planlanıyor.