Get Adobe Flash player
 

Nevşehir Belediyesi’nden, İftar Sofrasına Gelemeyenlere İftarlık Servisi

Modern Pazar Yeri altındaki salonda geleneksel olarak kurulan iftar sofrasına  katılamayacak durumda  olan  engelli, yaşlı ve hastalara evlerinde iftar yemeği uygulamasına Nevşehir Belediyesi tarafından bu yıl da devam ediliyor.
Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde  hayırsever vatandaşların desteğiyle Ramazan ayı süresince yoğun iş temposu nedeniyle evde yakınları ile iftarı yapamayacak durumda olan vatandaşların yanı sıra dar gelirli vatandaşların nezih bir aile ortamında Modern Pazar Yerinin altındaki salonda  iftarlarını yapabilmelerine imkan sağlanıyor.
İFTARLIKLAR   YAŞLI, HASTA VE ENGELLİLERİN  EVLERİNE ULAŞTIRILIYOR
Geleneksel olarak gerçekleştirilen iftar sofrası uygulamasının yanı sıra, iftar sofrasına katılamayacak durumda olan engelli, yaşlı ve hastalara evlerinde iftar yapmalarının sağlanması için Nevşehir Belediyesi  evlere iftar servisi düzenliyor.
Evlerinde iftar sofrası uygulamasından yararlanmak isteyen vatandaşlar, Nevşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezi ile Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmaları halinde, belirtilen şartlara uygun olduğu belirlenen vatandaşlara,  Nevşehir Belediyesi tarafından oluşturulan ekipler  iftar saatinden önce hazırlanan iftarlıkları evlerine ulaştırıyor.